Výrobce: NorcoKód produktu: 111832358456233 Doprava a platba
NORCO Sight A2 160 MX je nekompromisní enduro stroj se systémem odpružení High Pivot Horst Link, který se pyšní zdvihy 170 mm/160 mm. Více
NORCO Sight 160 MX je fantastická enduro mašina, která maximálně zvýší vaši jistotu v terénu i při skocích. NORCO Sight nyní přichází s novým systémem odpružení High Pivot Horst Link. Obecně funguje High Pivot tak, že dráha, kterou opisuje zadní kolo, když narazí na překážku a jde do zdvihu, je šikmo vzad. Díky tomu kolo daleko lépe „žehlí“ terén a udržuje výrazně vyšší rychlost v rozbitých pasážích. Díky kladce se tady také eliminuje zpětný ráz do pedálů, tzv. kickback. Od roku 2024 je na modelech použit systém High Pivot Horst Link s nekoncentrickou kladkou, která není v ose hlavního čepu. Každý model kola má specifické navržení kladky podle toho, jak moc aktivní je odpružení při šlapání.
Model Sight kombinuje 29palcové přední a 27,5palcové zadní kolo (mullet) pro optimální rovnováhu mezi stabilitou a obratností. Pomocí setu Missing Link Kit - Sight (kód produktu 0625014950) je zde možnost kolo jednodušše přestavět na verzi 29'. Velmi tuhý hliníkový rám doplňují špičkové komponenty odpružení RockShox. Pohon je v režii firmy Shimano, konktrétně zde najdeme 12rychlostní sadu Deore RD-M6100 s kazetou o rozsahu 10-52 zubů. Precizní brzdný účinek obstarávají hydraulické brzdy Shimano Deore M6120, s kterými si můžete být jistí, že zastavíte na milimetr přesně. Ideální záležitost pro ty, kteří vyžadují vysoký výkon na různorodých terénech, vynikající schopnosti při sjezdech a stabilitu při technických výjezdech.
Sestavení kola zdarma
V případě osobního odběru Vám kolo zdarma sestavíme, seřídíme a připravíme na jízdu.
Velikostní tabulka
| Velikost | Doporučená výška postavy |
|---|---|
| S | 155 cm – 165 cm |
| M | 162 cm – 173 cm |
| L | 170 cm – 181 cm |
| XL | 178 cm – 188 cm |
| XXL | 186 cm – 201 cm |
Technická specifikace
| Komponent | Popis |
|---|---|
| Modelový rok | 2026 |
| Rám | Aluminum Frame, 160mm Travel, UDH, Eagle Transmission Compatible, Ride Aligned™ |
| Materiál | Hliník |
| Vidlice | Rockshox Zeb Select Charger RC, 170mm travel, 44mm offset, Fender Included |
| Tlumič | Rockshox Vivid Coil Select +, 205x65mm TR, Sprindex Spring |
| Zdvih (přední / zadní) | 170 mm / 160 mm |
| Hlavové složení | FSA No. 57 ZS, Sealed Bearing, Tapered 1-1/8" - 1.5" |
| Přehazovačka | Shimano Deore RD-M6100, 12sp, SGS |
| Řazení | Shimano Deore SL-M6100, 12sp |
| Počet rychlostí | 1x12 |
| Kazeta | Shimano Deore CS-M6100-12, 10-51T |
| Řetěz | Shimano Deore CN-M6100, 12sp |
| Kliky | Shimano Deore FC-MT6120-1, 32T, 165mm (S1,S2) - 170mm (S3-S5) |
| Brzdy | Shimano Deore MT520 4-pístkové, Metalické destičky |
| Přední náboj | Shimano HB-MTC500-15-B, Boost 15x110mm |
| Zadní náboj | Shimano FH-TC500-MS-B, Boost 12x148mm |
| Ráfky | WTB ST tough i30 TCS 2.0, 32h, 30mm ID |
| Pláště | P: Maxxis Assegai 29x2.5" / Z: Maxxis Minion DHR II 27.5x2.4" |
| Sedlovka | TranzX YSI160 RAD+, 34.9mm, teleskopická (150-230mm) |
| Sedlo | WTB Volt Med, 142x265 mm |
| Představec a řídítka | 6060 Alloy, 40mm / Norco 6061 DB Alloy, 760-800mm |
| Gripy | WTB Wavelength, 140mm |
| Velikost kol | 29" / 27,5" (Mullet) |
| Hmotnost | 18 kg |
| Barva | Fialová |



